Felnőttképzések

Budapesten, In-house, Online

20+ év gyakorlat

50+ oktató

70+ képzés

A munkák észszerűsítése Six Sigma módszerrel képzés (engedélyezett)

Rövid leírás

A program sikeres elvégzésével a képzésben résztvevő megismeri és képes lesz gyakorlatban is alkalmazni a hat szigma módszert.

A képzés célja

Célunk, hogy a program sikeres elvégzésével a képzésben résztvevő megismerje a hat szigma módszert, azaz az információelmélet és statisztika szemléletére alapozó (adatfeldolgozás-központú) vállalatirányítási módszert, amely hat nagyobb lépésre (meghatározás, mérés, elemzés, fejlesztés, ellenőrzés és vizsgálat) tagolja a vállalati folyamatok javítására és fejlesztésére szolgáló eljárások összességét, segítséget nyújtva a vállalkozások irányítóinak tevékenységük hatékonyságának növelésére.

Kinek ajánljuk?

Azok számára ajánlott, akik pályázati forrásból kívánják finanszírozni a képzésen való részvételt.

Képzési információk

  • Képzési kör: D
  • Képzési program nyilvántartásban szereplő megnevezése: A munkák ésszerűsítése six sigma módszerrel.
  • Nyilvántartásba vételi száma: E-001092/2015/D003
  • Nyilvántartásba vétel időpontja: 2015. február 19.
  • Képzés összes óraszáma: 60 óra

Tematika

1. A hat szigma módszer alapjai, fogalmak
A képzésben résztvevő megismeri a hat szigma-módszer alapjait, a kapcsolódó alapfogalmakat, az adatfeldolgozás módszereit és hatékonyságát a vállalatirányításban; a hat szigma lépéseit: meghatározás, mérés, elemzés, fejlesztés, ellenőrzés és vizsgálat.

2. Mérési módszerek
A képzésben résztvevő megismeri a mérési módszereket, az alap statisztikai módszereket és a mérőrendszer-elemzés módszertanát.

3. Folyamatképesség módszere
A képzésben résztvevő elsajátítja a folyamatképesség módszerét, a nemparaméteres elemzés módszerét, a folyamattérkép készítésének és használatának módját; a C&E Diagram és a C&E matrix készítését; a Hiba- Mód- és Hatáselemzés módszertanát.

4. Elemzési lehetőségek
A képzésben résztvevő megismeri a különböző elemzési lehetőségeket és módszereket: kvalitatív elemzés módszerét; hipotézisvizsgálatot, szórásvizsgálat módszerét, ANOVA elemzés módszerét, korreláció- és regresszióelemzés módszerét (Correlation & Regression Analyse), nemparaméteres vizsgálat módszerét.

5. Fejlesztés és kísérletezés módszerei
A képzésben résztvevő elsajátítja a fejlesztés és kísérletezés különböző módszereit, a kísérlet optimalizálás és kísérlettervezés módját; teljes faktoros tervezés módját és egyéb alternatívákat.

6. Ellenőrzés módszerei
A képzésben résztvevő elsajátítja az ellenőrzés különböző módszereit, a hibamenetes, bolondbiztos módszereket, a statisztikai folyamatszabályozás módszereit; a Continuous SPC és Attribute SPC módszereket.

7. A hat szigma módszer gyakorlati alkalmazása
A képzésben résztvevő gyakorolja a hat szigma módszer alkalmazását a kiadott feladatok alapján, képes a vállalat működésének feltérképezéséhez alkalmazni, a hibákat megtalálni, a hibák kiküszöbölésére javaslatot tenni.

Jelentkezés

Egyéni időpontot, kedvezményt vagy helyszínt szeretne?
Kérje egyedi árajánlatunkat!

Egyedi árajánlat kérése

Kedvezmények

2. főre +5%, 3. főre +10%, 4. főre +13% kedvezményt adunk.

Négy fő fölött kérje egyéni ajánlatunkat!

Az euroban megadott képzések és TÜV vizsga díjak, forintban, napi középárfolyamon is fizethetőek.

Facebook